stat4u


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 Niedziela zwykła – 06.06.2021 r.

Post on 05 czerwiec 2021

 

1.Bardzo dziękuje wszystkim za wspólną modlitwę, za wspólne wyznanie wiary podczas procesji w Boże Ciało, wszystkim razem i każdemu z osobna, zwłaszcza zaangażowanym w jej przygotowanie, służbie liturgicznej p. kościelnemu, szafarzowi, ministrantom, p. organiście i orkiestrze, całej asyście, zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich mamom, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, matkom różańcowym, górnikom i strażakom, strażakom i policji za kierowanie ruchem, dziękuje także wszystkim przygotowującym ołtarze, tym którzy udekorowali swoje domy i trasę procesji, Bóg zapłać.

2.Jednocześnie bardzo proszę o przygotowanie asysty na kolejne dni „Oktawy Bożego Ciała”, na zakończenie w czwartek i na ostatnią procesję w piątek, zapraszam wszystkich do udziału w procesjach.

3.Dziś nabożeństwo czerwcowe o 16.00, w tygodniu po Mszy św., przed procesją.

4.Proszę o przygotowanie ołtarzy na czwartek następujące rodziny: 1 ołtarz rodz. Woycikiewicz i Suty, 2 ołtarz rodz. Smolarek i Chmieleckich, 3 ołtarz rodz. Rachutów, 4 ołtarz rodz. Kunze.

5.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu ostania procesja eucharystyczna, podziękowanie dla dzieci, w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.Za tydzień w niedzielę 13 dzień miesiąca, zapraszam na różaniec fatimski o godz. 16.00, jednocześnie to także dzień liturgicznego wspomnienia patrona naszej parafii św. Antoniego.

7.Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika wynikających z trzeciego przykazania kościelnego. Zachęcam wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św., okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

8.Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

   (II) Agnieszka Wawrzyniak z naszej parafii i Tomasz Barczak z par. w Chojniku,

9.Przed tygodniem na potrzeby naszego seminarium kleryk Mateusz zebrał 1361 zł., Bóg zapłać.

10.Zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o 10.00.

11.W liturgii w tym tygodniu we wtorek św. Jadwigi Królowej, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

12.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, zwłaszcza z kl. III po karteczki „Ziarna”, proszę także o pomoc w przekazaniu ich dzieciom poprzez rodziców i dziadków.

13.Za tydzień druga niedziela miesiąca składane ofiary będą przeznaczone na planowane malowanie naszego kościoła.

14.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, i „Opiekuna”.

15.Bardzo dziękuje Klinowskich i Schubert za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za skoszenie trawy, za złożoną ofiarę, nowożeńcom za kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Jangas i Piaseckich.

Proboszcz

                                                                                                              Ks. Michał Pacyna

Granowiec 06.06.2021 r.      

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego