stat4u

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 32 Niedziela zwykła – 10.11.2019 r.

 

1.Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przemilczane cierpienie”, to okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie, po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan w Sudanie Południowym.

2.Jutro Święto Niepodległości, w liturgii św. Marcina z Tours, Msze św. jak w niedzielę, zapraszam do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

3.W środę 13 dzień miesiąca zapraszam na różaniec fatimski po Mszy św., także w tym dniu spotkanie wspólnoty dorosłych w ramach Ruchu Światło – Życie.

4.W czwartek Msza św. wyjątkowo o godz. 17.30.

5.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ingi Olejnik, liturgię sprawował pastor z parafii ewangelicko-augsburskiej z Sycowa i śp. Bronisławy Kuświk, dobry Jezus, a nasz Panie…

6.W piątek zapraszam młodzież, która chciałby pogłębiać swoją wiarę na Mszę św. i spotkanie po Mszy św.

7.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Marcina, we wtorek św. Jozafata, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

8.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa niedzielnego”, są także „Opiekuny”

9.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, szczególnie z kl. III po karteczki „Ziarna”.

10.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wlkp. poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych – więcej informacji na plakacie.

11.W Sośniach odbędzie się badanie kardiologiczne we wtorek 19 listopada, koszt 60 zł., wymagana wcześniejsza rejestracja w przychodni.

12.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele remontowe.

13.Bardzo dziękuje rodzinie Maciejewskich, Schubert i Czapla za sprzątanie kościoła, wygrabienie liści, ofiarowane kwiaty, złożoną ofiarę, Bóg zapłać. Proszę o pomoc w sprzątaniu w bieżącym tygodniu rodzinę Kasprzak, Śląskich, Ciężkowskich i Szewczyk.

        Proboszcz

Ks. Michał Pacyna

Granowiec 10.11.2019 r.

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego