stat4u

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

 

 

 

 

1.W Wielkim Poście zapraszam do wspólnej modlitwy:

   Droga Krzyżowa w piątek o 18.30 i o 20.00,

   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00.

2.Za tydzień druga Niedziela Wielkiego Postu, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, „Ad Gentes”, po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

3.Kurs przedmałżeński rozpocznie się w Odolanowie w parafii św. Marcina w przyszłą niedzielę 28 lutego Mszą św. o godz. 15.00 i po niej spotkanie w kościele.

4.W niedziele Wielkiego Postu można składać w kopertach ofiary na daninę diecezjalną i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.Rekolekcje wielkopostne, które miały być renowacją naszych Misji zostają przeniesione na październik, odbędą się przed odpustem św. Jadwigi.

6.W miesiącu marcu inaugurujemy czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Dlatego w kaliskim sanktuarium każdego dnia o godz. 20.30 począwszy od 1 do 31 marca odbywać się będą „Marcowe wieczory, ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. W związku z tym zapraszamy wszystkich zatroskanych o Kościół i naszą Ojczyznę do wspólnej modlitwy w zależności od możliwości i zgodnie z zaleceniami epidemicznymi. Niech to będzie uczestnictwo bezpośrednie lub poprzez posługę internetowej telewizji „Dom Józefa” lub diecezjalnego Radia Rodzina.

7.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, zwłaszcza z kl. III po karteczki „Ziarna”, proszę także o pomoc w przekazaniu ich dzieciom poprzez rodziców i dziadków.

8.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”, są wyłożone na stoliku pod chórem, są jeszcze kalendarze diecezjalne na rok 2021.

9.Przed tygodniem na planowane malowanie naszego kościoła zebraliśmy 2770 zł., Bóg zapłać za te ofiary.

10.Bardzo dziękuje p. Jadwidze za przygotowanie dekoracji na Wielki Post.

11.Bardzo dziękuje rodzinie Mocek za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za złożoną ofiarę, Bóg zapłać. Bardzo proszę o pomoc w sprzątanie w bieżącym tygodniu p. Teresę Deja, rodzinę Piotrowskich i Fiłka.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 21.02.2021 r.      

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego