stat4u

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

 

 

1.    Od dziś zakrywamy krzyże w kościołach, za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, Palmowa, w tym roku bez święcenia palm.

2.    W związku z tym, że we Mszy św. może obecnie uczestniczyć tylko 5 osób zapraszam tylko osoby (5) z rodziny, która zamawiała daną Mszę św., na Mszę św. za parafian przedstawicieli Rady Parafialnej, w poniedziałek po jednej osobie z rodziny ostatnich pięciu zmarłych.

3.    Zaprasza do duchowej łączności w modlitwie poprzez transmisję internetową z naszego kościoła, dziś Msza św. o 9.30, Gorzkie Żale o 15.00 i Msza św. po nich, tak samo w następną niedzielę, ponadto w piątek Msza św. i droga krzyżówa o 18.00. Bardzo dziękuję za techniczną organizacje tych transmisji Mikołajowi i Bogumiłowi Chmieleckim.

4.    Trwajmy na wspólnej modlitwie w tym szczególnym czasie łącząc się duchowo z tymi, którzy modlą się w swoich domach, ks. abp Stanisław Gądecki zaprasza do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej w domach o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

5.    Nie będzie spowiedzi z udziałem zaproszonych księży, zapraszam i zachęcam do spowiedzi w ciągu tygodnia, codziennie od godz. 17.00, a w czwartek podczas adoracji do 21.00.

6.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

   Spowiedź codziennie od godz. 17.00,

   W pierwszy czwartek adoracja w intencji rodzin, obrony życia, powołań i ustania pandemii koronawiarusa po Mszy św. do 21.00, w tym czasie także okazja do spowiedzi, zapraszam do indywidualnej adoracji,

   W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, można także telefonicznie zgłaszać osoby z poza stałej listy, które chciałyby by z tej posługi skorzystać.

7.    Gorzkie Żale dziś o godz. 15.00, droga krzyżowa w piątek o 18.30.

8.    Bardzo dziękuje za ofiary składane na daninę diecezjalną i na kwiaty do Grobu Pańskiego, Bóg zapłać.

9.      Bieżący numer „Opiekuna” będzie wyłożony w ciągu tygodnia w kruchcie kościoła, nie ma papierowego wydania „Gościa niedzielnego”, ale w całości nowy numer jest dostępny darmowo w Internecie.  

10.   Bardzo dziękuje rodzinie Chmieleckich i Bojarczuk za sprzątanie kościoła i grobu ks. S. Kühna, złożoną ofiarę, Bóg zapłać. Proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i grobu ks. S. Kühna w najbliższych dwóch tygodniach przed świętami rodzinę Kunze, Rachuta i p. Annę Jarosik.

 

 

 Proboszcz

      Ks. Michał Pacyna

 

 

Granowiec 29.03.2020 r.

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego