stat4u

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 Niedziela zwykła – 17.10.2021 r.

 

1.Bardzo dziękuje za wspólną modlitwę podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Jadwigi, patronki naszej parafii, wszystkim za liczny udział, zwłaszcza całej asyście strażakom, górnikom, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, matkom różańcowym, dzieciom i młodzieży, p. katechecie, dziewczynkom sypiącym kwiatki, p. kościelnemu, całej służbie liturgicznej, p. organiście i orkiestrze, paniom z KGW za przygotowanie obiadu dla księży i orkiestry, a także dziękuje bardzo za udział we wczorajszej adoracji w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi, Bóg zapłać.

2.Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, szczególnie dzieci z kl. III i młodzież, która przygotuje się do bierzmowania, dziś o godz. 15.00, w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30), natomiast w poniedziałek Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza do włączenia się w doroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”, o pokój i jedność na całym świecie.

3.Dziś w Katedrze w Kaliszu będzie miało miejsce rozpoczęcie na poziomie diecezjalnym XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”.

4.Zapraszam kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo różańcowe i kolejne spotkanie formacyjne: kl. I w czwartek o 18.30, kl. VIII w piątek o 16.00, kl. II w piątek o 18.30.

5.Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny, po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby misji.

6.Zgodnie z przyjętym przed rokiem planem proszę o pomoc w porządkowaniu cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych następujące rodziny: rodzinę Galbierczyk, Chmieleckich i Bojarczuk z ul. Bocznej, zapraszam w sobotę 23 października o godz. 10.00.

7.Po różańcu od poniedziałku do środy można zgłaszać zmarłych do modlitwy podczas wymienianek jednorazowych i rocznych, jednorazowe proszę wypisywać na przygotowanych kartkach. Można także zmawiać terminy Mszy św. na przyszły rok.

8.W parafii w Chojniku odbędzie się kurs przedmałżeński w dniach od 29 do 31 października.

9.Zapraszam ministrantów na zbiórkę w sobotę o 11.00

10.W liturgii w poniedziałek św. Łukasza, patrona lekarzy, służby zdrowia, we wtorek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środę św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II.

11.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także „Opiekuna”, nowa cena 3,50 zł.

12.Zapraszam najmłodszych po karteczki „Ziarna”, proszę o pozostanie kandydatów do bierzmowania.

13.Na papieski fundusz stypendialny zebraliśmy 427 zł., Bóg zapłać.

14.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na planowanie malowanie naszego kościoła.

15.Bardzo dziękuje rodzinie Doktór i Naskręckich za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za wygrabienie liści, za złożoną ofiarę, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu przed odpustem proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Garbarczyk, Doktór i Tomaszek.

                                                                                                                                              Proboszcz

                                                                                                                                        Ks. Michał Pacyna

Granowiec 17.10.2021 r.      

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego