stat4u

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 Niedziela zwykła – 10.10.2021 r.

on 09 październik 2021

 

1.Dziś oddajemy cześć św. Jadwidze Śląskiej, patronce naszej parafii, jednocześnie kończymy nasze rekolekcje, bardzo dziękuje o. Marcinowi za ich prowadzenie, wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom, wszystkim posługującym, p. organiście, kościelnemu, służbie liturgicznej, Bóg zapłać.

2.Dziś XXI Dzień Papieski, po Mszy św. zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.

3.W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej patronki naszej parafii jak co roku w tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszam do wspólnej modlitwy według następującego planu:

4.Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, dziś o godz. 16.00, w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30), zachęcam także do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach. W środę 13 października różaniec fatimski.

5.W poniedziałek po różańcu spotkanie wspólnoty Dorosłych w ramach Ruchu Światło – Życie.

6.W czwartek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, pracownikach oświaty, zapraszam w tym dniu do wspólnej modlitwy w ich intencji podczas różańca.

7.Od wtorku po różańcu można zgłaszać zmarłych do modlitwy podczas wymienianek jednorazowych i rocznych, jednorazowe proszę wypisywać na przygotowanych kartkach. Można także zmawiać terminy Mszy św. na przyszły rok.

8.W parafii w Chojniku odbędzie się kurs przedmałżeński w dniach od 29 do 31 października.

9.W przyszłą niedzielę Samorząd Uczniowski przed Mszami św. organizuje zbiórkę na pomoc dla chorej na SMA Jagody.

10.Zapraszam ministrantów na zbiórkę w sobotę o 11.00

11.W liturgii w tym tygodniu w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

12.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także „Opiekuna”, nowa cena 3,50 zł.

13.Zapraszam najmłodszych po karteczki „Ziarna”.

14.Ze względu na odpust i rekolekcje ofiary składane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na planowane malowanie naszego kościoła.

15.Bardzo dziękuje rodzinie Dulik, Poprawa, p. Teresie Brzeskwiniewicz, p. Mirosławie Chmieleckiej za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za gruntowne wygrabienie liści, za złożoną ofiarę, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu przed odpustem proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Doktór i Naskręckich.

                                                                                                                                              Proboszcz

                                                                                                                                        Ks. Michał Pacyna

Granowiec 10.10.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 Niedziela zwykła – 03.10.2021 r.

on 02 październik 2021

 

1.Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, dziś o godz. 15.00, w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. ok. 18.30, od czwartku w ramach rekolekcji o godz. 18.00 różaniec i Msza św. o 18.30. Dla dzieci codziennie są rozdawane obrazki, z których tworzymy list do MB, podczas rekolekcji dla dzieci różaniec w krótszej formie po Mszy św. o godz. 16.00.

2.W czwartek rozpoczynamy rekolekcje, Msze św. o 10.00, o 16.00 dla dzieci (szkoła podstawowa), o 18.30, w piątek dodatkowa nauka dla młodzieży o 19.30, zapraszam szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Rekolekcje, które są jednocześnie renowacją naszych misji, będzie je prowadził o. Marcin Szwarc z Kodnia. Zapraszam do udziału, do wspólnej modlitwy. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św., a szczególnie w sobotę godzinę przed każdą Mszą św. Składane w sobotę i w niedzielę ofiary będą przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty. Zachęcam do zabrania planu.

3.W niedzielę za zakończenie rekolekcji odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej, uroczysta suma o godz. 12.00, bardzo proszę o przygotowanie asysty do procesji,

   Strażaków i górników o niesienie baldachimu, także o poczet sztandarowy,

   Rodziców dzieci, pierwszokomunijnych, ojców o niesienie sztandaru, matki o niesienie feretronu,

   Matki różańcowe o niesienie sztandaru,

   Młodzież z kl. VII i VIII o niesienie feretronu, z młodszych klas o niesienie poduszki,

   Dziewczynki o sypanie kwiatków.

4.W ramach rekolekcji w sobotę o 19.30 zapraszam na koncert organowy, w wykonaniu Mateusza Ziętka, organisty z kościoła oo. Franciszków w Kaliszu.

5.W czwartek w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi, od niedzieli rekolekcje przygotowujące do tego zawierzenia, zapraszam do korzystania z transmisji, plan w gablocie i na stronie.

6.Za tydzień XXI Dzień Papieski, po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży.

7.Od poniedziałku do środy po różańcu można zgłaszać zmarłych do modlitwy podczas wymienianek jednorazowych i rocznych, jednorazowe proszę wypisywać na przygotowanych kartkach. Można także zmawiać terminy Mszy św. na przyszły rok.

8.Zapraszam ministrantów na zbiórkę przed odpustem w sobotę o 11.00

9.W ubiegłą niedzielę we Mszach św. w naszej parafii uczestniczyły 424 osoby (w 2019, 532), do Komunii przystąpiło 149 osób (w 2019, 275).

10.Zachęcam do nabycia kalendarzy diecezjalnych na rok 2022 o tematyce eucharystycznej, są one cegiełką na kształcenie naszych kleryków, cena 5 zł.

11.Od pierwszego czwartku października rozpoczyna się w naszej diecezji nowenna w intencji nowych powołań, Msza św. w tej intencji o 18.30 i po niej pół godziny adoracji.

12.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Franciszka, we wtorek św. Faustyny, w czwartek NMP Różańcowej.

13.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także „Opiekuna”, nowa cena 3,50 zł.

14.Zapraszam najmłodszych po karteczki „Ziarna”.

15.Strażacy z OSP w poniedziałek po różańcu (ok. 19.00) na parkingu przy kościele organizują akcje „Bądź widoczny na drodze”, rozdawane będę kamizelki i elementy odblaskowe, jednocześnie przypominają, że od października obowiązuje tylko jeden numer alarmowy 112.

16.Bardzo dziękuje rodzinie Zimniak i p. Małgorzacie Chmieleckiej za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, wygrabienie liści, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu przed odpustem proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Dulik, Poprawa, p. Teresę Brzeskwiniewicz, p. Marię Wieczorek, p. Mirosławę Chmielecką.

                                                                                               Proboszcz

                                                                                                                                        Ks. Michał Pacyna

Granowiec 03.10.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 Niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

on 26 wrzesień 2021

 

 

1.Dziś przeżywamy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2.Dziś także w Kościele w Polsce tradycyjne liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św.

3.Zapraszam do wspólnej modlitwy w ramach akcji „Koronka na ulicach miast” we wtorek 28 września, o godz. 15.00 przy krzyży Brylińskiego, to dzień wspomnienia bł. Ks. Michała Sopoćki spowiednika św. s. Faustyny.

4.W piątek rozpoczyna się październik, zapraszam na nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30), w niedzielę o 15.00, dla dzieci będą specjalne obrazki, z których będzie tworzony list do Matki Bożej, zachęcam także do modlitwy różańcowej w domach, w rodzinach.

5.W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:

   Spowiedź w czwartek i piątek od 17.00, zapraszam zwłaszcza dzieci praktykujące pierwsze piątki,

   Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo w pierwszy piątek od 9.00.

6.W piątek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Dorosłych w ramach Ruchu Światło – Życie.

7.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańcy dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i po Mszy św. katecheza dla rodziców, zapraszam oboje rodziców i dzieci.

8.W czwartek 7 października w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie miał miejsce aktu zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi, przygotowaniem do tego wydarzenia będę narodowe rekolekcje, które rozpoczną się w niedzielę 3 października, szczegóły na plakacie w gablocie.

9.Także w czwartek 7 października rozpoczną się rekolekcje w naszej parafii będące renowacją misji sprzed dwóch lat, poprowadzi je ten sam o. Marcin Szwarc, plan w gablocie, na stronie, także na stoliku pod chórem, zapraszam, aby zabrać dla siebie, dla sąsiadów.

10.Zapraszam w poniedziałek i czwartek po Mszy św. tych, którzy chcą zamówić terminy Mszy św. na przyszły rok.

11.Młodzież, która pragnie rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, a jeszcze tego nie uczyniła bardzo proszę o kontakt ze mną i odebranie deklaracji do końca września.

12.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

13.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także „Opiekuna”, nowa cena 3,50 zł.

14.Na uczelnie katolickie zebraliśmy 199 zł., Bóg zapłać.

15.Zapraszam najmłodszych po karteczki „Ziarna”.

16.Bardzo dziękuje rodzinie Zawidzkich i Gąsiorek za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, złożoną ofiarę, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Zimniak i p. Małgorzatę Chmielecką.

                                                                                               Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 26.09.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 Niedziela zwykła – 19.09.2021 r.

on 18 wrzesień 2021

1.Dziś podczas Mszy św. o 11.00 rocznica I Komunii Św.

2.Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

3.W Konkatedrze w Ostrowie Wlkp. dziś rozpoczynają się Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne w dniach od 19 do 22 września, szczegóły na plakacie w gablocie.

4.W środę po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Dorosłych w ramach Ruchu Światło – Życie.

5.W piątek przypada rocznica poświęcenia Katedry w Kaliszu.

6.Zapraszam na w tym tygodniu na indywidualne spotkania z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św., według ustalonych terminów.

7.W przyszłą niedzielę coroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. i przystępujących do Komunii Św.

8.W czwartek 7 października w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie miał miejsce aktu zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi, przygotowaniem do tego wydarzenia będę narodowe rekolekcje, które rozpoczną się w niedzielę 3 października.

9.Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkania według następującego planu:

   W piątek o 16.00 kl. VIII,

   W czwartek o 19.00 kl. I,

   W piątek o 19.00 kl. II.

10.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Andrzeja Kim Taeonga, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy Męczenników, we wtorek św. Mateusza, w czwartek św. O. Pio Pietrelciny.

11.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także „Opiekunów”, nowa cena 3,50 zł.

12.Został zamknięty i sfinalizowany remont organów, całkowity koszt to 73500 zł., koszt malowania prospektu organów to 16439 zł., koszt ekranu i całego systemu służącego do wyświetlania pieśni to 13000 zł., Bóg zapłać za składane ofiary, dzięki którym te wszystkie działania mogły być realizowane.

13.Na planowane malowanie naszego kościoła zebraliśmy 3278 zł., Bóg zapłać.

14.Po Mszy św. zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

15.Zapraszam najmłodszych po karteczki „Ziarna”.

16.Bardzo dziękuje rodzinie Lesiewicz, Wala i p. Jackowi Wala za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, rodzicom dzieci z kl. V za dekoracje, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Zawidzkich i Gąsiorek.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 19.09.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 Niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

on 12 wrzesień 2021

 

 

 

1.Dziś o 15.00 Msza św., dziękczynna za tegoroczne plony i dalszy ciąg dożynek w parku.

2.Dziś rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania.

3.W poniedziałek 13 dzień miesiąca zapraszam po Mszy św. na różaniec fatimski.

4.Za tydzień rocznica I Komunii św. o 11.00, próba dla dzieci w piątek po Mszy św., spowiedź w sobotę o 17.00, zapraszam do wspólnej modlitwy rodziców, chrzestny, dziadków.

5.W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, z tej racji zapraszam na Mszę św. o godz. 16.00 w ich intencji, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, szczególnie zapraszam młodzież z kl. I, II szkół ponadpodstawowych i kl. VIII, którzy rozpoczną przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

6.W najbliższą sobotę będziemy gościć w naszym kościele ok. 9.30 grupę z Niemiec, która nawiedza w Polsce miejsca związane z ich przodkami.

7.W sobotę 18 wrześniu rozpoczyna działalność w naszej diecezji Szkoła Biblijna, szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie: https://diecezja.kalisz.pl/news/szkola-biblijna-swiat-biblii-slowo-biblii--spotkanie-z-biblia

8.Zapraszam ministrantów i kandydatów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00.

9.W niedzielę 19 września Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego – modlitwa o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID 19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią, początek o godz. 14.00.

10.W Konkatedrze w Ostrowie Wlkp. będą miały miejsce Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne w dniach od 19 do 22 września.

11.Odpust św. Jadwigi będziemy przeżywali w niedzielę 10 października, a 7 rozpoczną się rekolekcje, jako renowacja misji, które poprowadzi o. Marcin Szwarc.

12.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, we wtorek Podwyższenie Krzyża, w środę NMP Bolesnej, w czwartek św. Korneliusza i Cypriana, w sobotę św. Stanisława Kostki.

13.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także numeru specjalnego poświęconego z racji beatyfikacji Prymasowi Wyszyńskiemu i R. Czackiej, także „Opiekunów”, nowa cena 3,50 zł., są jeszcze darmowe broszurki informujące o zagrożeniach jakie dzieci mogą spotkać w wirtualnym świecie.

14.Dziękuje pielgrzymom na Jasną Górę za ufundowanie świec, komunikantów i wina mszalnego, Bóg zapłać.

15.Na pomoc dla Afganistanu zebraliśmy 324 zł., Bóg zapłać.

16.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na planowane malowanie naszego kościoła.

17.Za tydzień zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

18.Zapraszam najmłodszych po karteczki „Ziarna”.

19.Bardzo dziękuje rodzinie Marciniak i Krauze za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za skoszenie trawy, za ofiarowane kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Lesiewicz, Wala i p. Jacka Walę.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 12.09.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 Niedziela zwykła – 05.09.2021 r.

on 04 wrzesień 2021

 

1.Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami, po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla nich.

2.W poniedziałek pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, wyjazd z parkingu o godz. 7.00, powrót ok. 21.00.

3.W środę Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej), Msze św. o 9.30 i 18.00 z poświęceniem ziarna.

4.W piątek w parku od 15.00 do 20.00 odbędzie się festyn organizowany przez KGW, połączony z możliwością zaszczepienia się, apel w sprawie szczepień wystosował także wojewoda wielkopolski. Z racji piątku udzielam dyspensy uczestnikom tego festynu, warunkiem skorzystania z dyspensy jest podjęcie innych form pokuty takich jak modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości.

5.W następną niedzielę zapraszam dzieci z kl. III wraz z rodzicami na Mszę św. o 9.30 i spotkanie po Mszy św.

6.Za tydzień dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, dożynki, uroczysta Msza św. dziękczynna o 15.00, ciąg dalszy uroczystości w parku.

7.W niedzielę 19 września rocznica I Komunii św.

8.W Konkatedrze w Ostrowie Wlkp. będą miały miejsce Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne w dniach od 19 do 22 września.

9.W sobotę 18 wrześniu rozpoczyna działalność w naszej diecezji Szkoła Biblijna, szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie: https://diecezja.kalisz.pl/news/szkola-biblijna-swiat-biblii-slowo-biblii--spotkanie-z-biblia

10.Dziś odpust ku czci Narodzenia NMP w Sośniach.

11.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, a także numeru specjalnego poświęconego z racji beatyfikacji Prymasowi Wyszyńskiemu i R. Czackiej, są jeszcze „Opiekuny”, jak również darmowe broszurki informujące o zagrożeniach jakie dzieci mogą spotkać w wirtualnym świecie.

12.Dziś po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć po długiej przerwie organy, został zakończony ich remont, bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie tego dzieła, dokładne szczegóły podam później.

13.Za tydzień druga niedziela miesiąca składane ofiary będą przeznaczone na planowanie malowanie naszego kościoła.

14.Bardzo dziękuje rodzinie Pietraszek i Maciejewskich za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za skoszenie trawy, wygrabienie liści, za ofiarowane kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Marciniak i Krauze.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 05.09.2021 r.      

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego