stat4u

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 Niedziela zwykła – 25.07.2021 r.

on 24 lipiec 2021

 

1.Dziś w Kościele po raz pierwszy przeżywamy ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

2.Po Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w dniu św. Krzysztofa, patrona podróżujących, połączone ze zbiórką ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy, w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr. Zachęcam do zabrania materiałów związanych z tą akcją.

3.Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP włączamy się w przeżywanie Dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

4.Zapraszam do włączenia się w zbiórkę elektrośmieci (zużyte pralki, lodówki, telewizory, komputery itp.), można je składać na parkingu w piątek 30 lipca do godz. 15.00, dochód z tej akcji jest wsparciem dla misjonarzy, ulotki na stoliku.

5.W dniach od 26 do 31 lipca br. będziemy obchodzić 5. rocznicę wizyty papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie z tytułu Światowych Dni Młodzieży.

6.Fundacja Abba Pater, działająca w naszej diecezji organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca. W tym roku przypada 10. Jubileuszowy festiwal pod nazwą „Spotkanie z Naszym Ojcem”. Odbędzie się on w dniach 31 lipca i 1 sierpnia w Kaliszu.

7.Zapraszam na spotkanie Radę Parafialną we wtorek po Mszy św.

8.W sobotę odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Stryjak (l. 89), dobry Jezu, a nasz Panie…

9.Bardzo dziękuje paniom z KGW za przygotowanie posiłku dla prowadzonej przez księży Salezjanów pielgrzymki rowerowej.

10.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Joachima i Anny, w czwartek św. Marty, Marii i Łazarza, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

11.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”.

12.W najbliższą niedzielę o 7.30 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

13.Na planowane malowanie kościoła zebraliśmy 3285 zł., Bóg zapłać.

14.Bardzo dziękuje rodzinie Adrianowicz, Piec i Buratyn za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Cierlak, Chmieleckich i Sabinę Ostój.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 25.07.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 Niedziela zwykła – 18.07.2021 r.

on 17 lipiec 2021

 

 

 

1.Za tydzień będziemy po raz pierwszy obchodzili ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych.

2.W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców w dniu św. Krzysztofa, patrona podróżujących, połączone ze zbiórką ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy.

3.Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w niedzielę 25 lipca włączamy się w przeżywanie Dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

4.W środę ok. godz. 12.00 zatrzyma się w naszej parafii rowerowa pielgrzymka prowadzona przez księży Salezjanów.

5.W liturgii w tym tygodniu w czwartek św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy, w sobotę św. Kingi.

6.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”.

7.Bardzo dziękuje rodzinie Gzik, Mirosławie Żółdź i Agnieszce Frąszczak za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za złożoną ofiarę, nowożeńcom za kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Adrianowicz, Piec i Buratyn.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 18.07.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 Niedziela zwykła – 11.07.2021 r.

on 11 lipiec 2021

 

1.We wtorek 13 dzień miesiąca, po Mszy św. zapraszam na różaniec fatimski.

2.Fundacja Abba Pater, działająca w naszej diecezji organizuje doroczne Festiwale Uwielbienia Boga Ojca. W tym roku przypada 10. Jubileuszowy festiwal pod nazwą „Spotkanie z Naszym Ojcem”. Odbędzie się on w dniach 31 lipca i 1 sierpnia w Kaliszu.

3.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta, w czwartek św. Bonawentury, w piątek NMP z Góry Karmel.

4.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”.

5.Bóg zapłać na dzisiejsze ofiary przeznaczone na planowane malowanie naszego kościoła.

6.Bardzo dziękuje rodzinie Sęktas i Podemskich za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Gzik, Mirosławę Żółdź i Agnieszkę Frąszczak.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 11.07.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 Niedziela zwykła – 04.07.2021 r.

on 04 lipiec 2021

1.Przed tygodniem na pomoc dla diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej zebraliśmy 385 zł., Bóg zapłać.

2.W liturgii w tym tygodniu we wtorek bł. Teresy Ledóchowskiej, w czwartek św. Jana z Dukli.

3.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”.

4.Na tzw. „świętopietrze” we wtorek zebraliśmy 213 zł., Bóg zapłać.

5.Za tydzień druga niedziela miesiąca, składane ofiary będą przeznaczone na planowanie malowanie naszego kościoła.

6.Bardzo dziękuje Wechmann i Gąbka za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Sęktas i Podemskich.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 04.07.2021 r.      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 Niedziela zwykła – 27.06.2021 r.

on 26 czerwiec 2021

 

 

 

Ze względu na rekolekcje dla kapłanów i dla rodzin Domowego Kościoła, które będę prowadził nie będzie mnie w parafii od 29 czerwca do 18 lipca, będzie mnie zastępował ks. prał. Zenon Dereszewski, w ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Będę jeszcze w I czwartek podczas spowiedzi i na Mszy św.

We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o 9.30 i 18.00, zbierane w tym dniu ofiary są przeznaczone na tzw. „świętopietrze”.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

   Spowiedź w czwartek (ks. proboszcz) i piątek od 17.00, zapraszam szczególnie dzieci z kl. III, które rozpoczęły praktykę pierwszych piątków,

   W czwartek po Mszy św. adoracja w intencji rodzin, obrony życia i powołań do 19.30,

   W sobotę od 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego dziś po Mszy św. o 9.30, ostatnie nabożeństwo w środę.

Nasza diecezja bierze udział w akcji wsparcia pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar, zbiórka do puszek na ten cel po Mszy św. , szczegóły na plakacie.

Od dzisiaj kończymy transmisje Mszy św. z naszego kościoła,

W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Ireneusza, we wtorek św. Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę św. Tomasza Apostoła.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca o 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, zwłaszcza z kl. III po karteczki „Ziarna”.

Na potrzeby KUL przed tygodniem zebraliśmy 199 zł., Bóg zapłać.

Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”.

Bardzo dziękuje Krzyżanek, Aleksandrze i Piotrowi Chmieleckim za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za skoszenie trawy, za złożoną ofiarę, nowożeńcom za kwiaty, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Wechmann i Gąbka.

Poza parafią będę odprawiał następujące intencje z Mszy św. pogrzebowych, zachęcam do duchowej łączności w danym dniu:

 Proboszcz 

                                                                                                              Ks. Michał Pacyna

Granowiec 27.06.2021 r.       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 Niedziela zwykła – 20.06.2021 r.

on 20 czerwiec 2021

 

 

1.Dekret: Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem pandemii niniejszym, zgodnie z kan. 87 § 1 KPK, odwołuję z dniem 19 czerwca 2021 r. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane udzieloną dekretem z dnia 12 lutego br., l.dz. 388/2021. Jednocześnie przypominam, że w niedzielę i inne dni świąteczne wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. Każdy czyni temu zadość, jeśli bierze udział we Mszy św. gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, w sam dzień świąteczny lub też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1247 - 1248 KPK). Zachęcam osoby korzystające dotychczas z dyspensy do odnowienia więzi z Chrystusem obecnym w Najświętszej Eucharystii poprzez regularny udział we Mszy św. niedzielnej i przyjmowanie Komunii Świętej. (bp Damian Bryl)

2.Od soboty 26 czerwca w kościołach będzie mogło być zajętych 75% wszystkich miejsc, obecnie 50%, do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek.

3.W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Msza św. dziękczynna w intencji uczniów i nauczycieli w piątek o godz. 9.00.

4.Ze względu na rekolekcje dla kapłanów i dla rodzin Domowego Kościoła, które będę prowadził nie będzie mnie w parafii od 29 czerwca do 18 lipca, będzie mnie zastępował ks. prał. Zenon Dereszewski, w ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5.W środę odbył się pogrzeb śp. Marii Modrzyńskiej, dobry Jezu, nasz Panie…

6.Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego dziś o 16.00, w tygodniu po Mszy św.

7.Nasza diecezja bierze udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar, zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę po Mszach św. , szczegóły na plakacie.

8.Zapraszam wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o 10.00.

9.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

10.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, zwłaszcza z kl. III po karteczki „Ziarna”.

11.Po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL.

12.Przed tygodniem na planowane malowanie naszego kościoła zebraliśmy 2814 zł., Bóg zapłać.

13.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Opiekuna”.

14.Bardzo dziękuje Schubert i Fibig za sprzątanie kościoła i grobu ks. S.Kühna, za ofiarowane kwiaty, za złożoną ofiarę, Bóg zapłać. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodzinę Krzyżanek i Aleksandrę i Piotra Chmieleckich.

Proboszcz

                                                                                                             Ks. Michał Pacyna

Granowiec 20.06.2021 r.      

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego