stat4u


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 Niedziela zwykła – 09.08.2020 r.

Post on 07 sierpień 2020

 

 

 

1.    W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy św. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

2.    Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

3.    W czwartek 13 dzień miesiąca, po Mszy św., różaniec fatimski, zapraszam do wspólnej modlitwy.

4.    Zapraszam ministrantów na zbiórkę środę o godz. 9.00.

5.    9 sierpnia br. wyrusza 383 Kaliska, 29 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na pandemię i ograniczenia w możliwości fizycznego podążania na pielgrzymim szlaku serdecznie zapraszamy Was do duchowego włączenia się w tegoroczne pielgrzymowanie. W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu od 9 do 18 sierpnia, w godzinach od 19.30 – 21.00 odbywać się będą spotkania modlitewne prowadzone przez ojca duchownego pielgrzymki ks. Pawła Nowackiego. Spotkania te będą na żywo transmitowane przez nasze diecezjalne media Radio Rodzina i telewizję  Dom Józefa. – Ks. Rafał Grzęda, Kierownik Pielgrzymki.

6.    Ks. Abp Stanisław Gądecki zwraca się z apelem, aby niedziela 16 sierpnia była dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, dniem modlitwy i aby po Mszach św. zebrać ofiary dla poszkodowanych.

7.    W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana, w sobotę Wniebowzięcie NMP.

8.      „Opiekun” i „Gość niedzielny” są na wyłożone na stoliku pod chórem, zachęcam do nabycia i lektury.

9.      Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont i malowanie organów.

10. Bardzo dziękuje rodzinie Wójcik za sprzątanie kościoła, grobu ks. S. Kühna, za złożoną ofiarę, nowożeńcom za kwiaty, Bóg zapłać. Proszę o pomoc w sprzątaniu w bieżącym tygodniu rodzinę Wojciechowskich, Modrzyńskich i Skrzypek.

 

 

 

 

 Proboszcz

      Ks. Michał Pacyna

 

 

Granowiec 09.08.2020 r.

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego