stat4u


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 Niedziela zwykła – 15.09.2019 r.

 

 

 

1.W dzisiejsza niedzielę dziękujemy Bogu za tegoroczne plony, uroczysta Msza św. o godz. 14.00, nie ma Mszy św. o godz. 11.00, po niej poświęcenie parkingu i dalszy ciąg uroczystości w parku.

2.Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem: „Zamieszkać razem z Jezusem”, dziś także przeżywamy dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu.

3.Dziękuje za wspólne pielgrzymowanie we wtorek na Jasną Górę, Bóg zapłać także za ofiarowane przez pielgrzymów świece ołtarzowe, wino mszalne i komunikanty.

4.W środę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszam zwłaszcza dzieci i młodzież na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszam młodzież na spotkanie na plebani, szczególnie tych, którzy w czerwcu przyjęli sakrament bierzmowania.

5.W czwartek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Dorosłych w ramach Ruchu Światło – Życie.

6.Duszpasterstwo osób stanu wolnego przy Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu zaprasza w każdy trzeci piątek miesiąca (20.09) o godz. 19.30 na Msze św. w intencji o dobrego współmałżonka.

7.W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej po Mszach św. przeprowadzą zbiórkę na nowy sztandar z wizerunkiem św. Antoniego i św. Jadwigi.

8.Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na KUL.

9.W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostki, w piątek św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang, w sobotę św. Mateusza.

10.Zachęcam do nabycia i lektury nowego numeru „Gościa niedzielnego”, są także „Opiekuny”, „Okno wiary”.

11.Zapraszam dzieci z najmłodszych klas, szczególnie z kl. III po karteczki „Ziarna”.

12.Bardzo dziękuje rodzinie Barteckich i Chmieleckich za sprzątanie kościoła, ofiarowane kwiaty, Bóg zapłać. Proszę o pomoc w sprzątaniu w bieżącym tygodniu rodzinę Gąbka i Binek.

        Proboszcz

Ks. Michał Pacyna

Granowiec 15.09.2019 r.

Nabożeństwa

 MSZE ŚW. W NIEDZIELE

8.00, 9.30, 11.00 (w Wielkim Poście 15.30)

MSZE ŚW. W ŚWIĘTA CYWILNIE ZNIESIONE

9.30

18.00

MSZE ŚW. W DNI POWSZEDNIE

18.00

GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ

15.00

DROGA KRZYŻÓWA W PIĄTEK

18.30 i 20.00

SPOWIEDŹ

Pół godziny przed Mszą św.

 

 

Komentarz do Słowa Bożego